Nickiniz :
Şifreniz :

Eca kırmızı ışık hatası

Arkadaşlar bu gün başıma gelen bir olaydan dolayı bu makaleyi hazırlamak istedim benim sorunumu yaşayan diğer arkadaşlarda faydalansın diye.Öncelikle son günlerde Eca marka olan kombimden sürekli olarak kırmızı ışık ve yanındaki iki yeşil ışığın sürekli olarak yanıp sönmesi şeklinde bir hata ile karşılaştım önceleri kapatıp tekrar açtığımda bu durum düzeliyordu ama bu gün aynı işlemi yaptığım halde düzelme olmadı bunun üzerine Eca servisini aradım ve karşıma cıkan bir bayan gayet güzel bir şekilde hatayı gidermemi sağladı.

 

Bu hatayı nasıl giderdiğimi sizede anlatmak istedim.Öncelikle manuel olarak bar sayacı var oraya bakın ve alttaki sayacın bar seviyesi “Sıfır” seviyesinde iseniz bu hatayı alırsınız onu kontrol edin eğer bar seviyesi Sıfır “0” değil ise Eca servisini tekrar aramanız gerekebilir zira farklı bir hatadan dolayıda bu ışığın ikazı ile karşılaşabilirsiniz.

Bar seviyesinin “Sıfır” yada sıfırdan biraz yüksek olduğunu farzederek yapmanız gereken sey Kombinin altında 2 adet vana göreceksiniz biri Mavi diğeri Siyah . Mavi olan su boşaltımına yarıyor Siyah olan ise bar basıncını ayarlıyor o siyah Vanayı manuel olarak ile ile açınız gaz sesi gelecek merak etmeyiniz panik yok :). Yavaş yavaş açmaya özen gösteriniz ve gözünüz ilede bar basınc göstergesine bakınız basınc seviyeniz 1 ile 2 arasına geldiğinde vanayı kapayınız 2’den yüksek tumayın 1,5 uygundur mesela ve bunu yapınca otomatik olarak kombiniz kırmızı ışık hatasını vermeyecektir.

 

Umarım bu makaledeki bilgiler işinize yaramıştır.

 

Comments

 1. By cemill

  Cevapla

  • Cevapla

 2. By Nihat

  Cevapla

 3. By ismail Henchiri

  Cevapla

 4. By Bilal

  Cevapla

  • Cevapla

 5. By Sibel

  Cevapla

 6. By asdfg

  Cevapla

 7. By Utku

  Cevapla

  • By askin

   Cevapla

 8. By cagrı

  Cevapla

  • By damLaa

   Cevapla

 9. By şenol

  Cevapla

 10. By orhan

  Cevapla

  • By damLaa

   Cevapla

 11. By aziz guven

  Cevapla

  • By damLaa

   Cevapla

 12. By damLaa

  Cevapla

 13. By Mustafa

  Cevapla

 14. By cem halikarnas

  Cevapla

 15. By Aykut

  Cevapla

 16. By Şamil

  Cevapla

 17. By Aydın

  Cevapla

 18. By damLaa

  Cevapla

 19. By oğuzhan

  Cevapla

 20. By damLaa

  Cevapla

 21. By Duman

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


+ dokuz = 13

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>